O Mimínkovi a Miminku

Posted by Zora on Čvn 3, 2011 in O Mimínkovi a Miminku |

Cyklus, který psaly moje děti

Pája a Franta Šimůnkovi

„Miminko a Mimínek si říkáme s mojí sestrou“

 

 

27.9.2002

O Mimínkovi a Miminku

Bydleli jednou Mimínek a Miminko v kempu nazvaném Kamenný kouzlo. A opravdu tam byly samý kamenný stany. A tak Mimínko jednou opustilo tento kemp a vydalo se do lesa vedle kempu.
Cha, cha, cha, říkalo si Miminko, tady mě Miminek nenajde a jsem tady v bezpečí. Ale Miminko to nemělo říkat. Najednou se vynořil ze tmy tmavý stín a hnal se za ním…
‚Aáááááá, v-vlk!!! zaječelo Miminko. A dalo se na útěk. ‚Iíííííííííííííííííííík!!! zahysterčilo Miminko.
Upadlo a ucítilo drápy vlka na hrudníku, jak mu rozervávaj kůži a jak mu stříkaj pramínky krve. Nechtělo ucejtit smrt a tak…
Mimínek ten výkřik uslyšel, neváhal, vzal kulomet a šel.
Tfgýijtfbhnj hbgjgzbhbg uhg nbjnfgbjhgnhj b gbjjmnghjnbbgbjb hgfj j gtgmzgf!!! nadával Miminek. Šel tam odkud ten řev uslyšel a vtom vidí vlka, jak miminku chce prokousnout krk. Vzal kulomet, zamířil na vlka a stiskl spoušť. BUUUUUUM!!!
Vlk na Miminku už nebyl, protože byl vodbouchnutej do neznáma. MIMINKO, MIMINKO!!!Miminko otevřelo oči. Brzy se uzdravilo a už nechodilo z kempu ven.
KONEC

6.1.2003

Jak Mimínek a Miminko měli zbraně

Jednou k Mimínkovi a Miminku přišel voják s velkou bednou.
Když tu bednu otevřeli, viděli, že tam jsou zbraně. Byly tam zbraně: pistol, vzduchovka, puška, brokovnice, lehkej kulomet, těžkej kulomet, a protiletadlovej kulomet. S radostí podepsali smlouvu, že to armádě pohlídaj a že je směj používat klidně až nebudou mít náboje, a že si armáda dokoupí a prostě že bla bla bla bla.
Potom voják odešel a Mimínek a Miminko že si dou ty zbraně hned vyzkoušet.
Nejdřív začali s tou první, vzduchovkou. Mimínek byl první. Nabil jí a střelil do stromu venku. Zůstala tam dvacetimilimetrová dírka. Mimínek užasl. Miminko si vyzkoušelo pistol. Prostřelilo 20 papírů/štos/ dohromady. Mimínek vyzkoušel protiletadlák. Zbořil radnici.
Miminko vyzkoušelo pušku. Zabilo holuba.
Miminko a mimínek si ho upekli a zkoušeli zbraně dál.
Mimínek vyzkoušel těžkej kulomet. Zabil několik lidí.
Trochu se zastyděl. Miminko vyzkoušelo lehkej kulomet.
Postřelilo několik lidí. Taky se trochu zastydělo.
A Mimínek vyzkoušel poslední zbraň: brokovnici. Zastřelil poslance.
Měl škodolibou radost. Zavřeli bednu a čekali na vojáka.
Voják zaťukal na dveře, vešel do domku, vzal si bednu a poděkoval a odešel.
KONEC

17.4.2004

Jak Mimínek a Miminko byli ve Star Wars

Jednou si Mimínek a Miminko pronajali nejmodernější a nejrychlejší raketu ve světě a vyletěli na výlet do vesmíru. Zrovna letěli kolem supernovy, když zrovna vybuchla. Vlna energie do nich narazila a oni upadli do bezvědomí. Když se probrali, Mimínek zjistil, že jsou miliony světelných let vzdáleni od Země. Probudil Miminko a šli se spolu podívat z okénka. Viděli vesmírnou loď, jak se k nim blíží a z vysílačky se ozvalo: „Leťte do nákladního prostoru nebo vás rozstřílíme na kusy!“. Mimínek a Miminko tedy uposlechli rozkaz, nákladní dveře se otevřely a Mimínek s Miminkem letěli dovnitř. Droidi na ně mířili blasterem a oni vylezli ven z rakety. Na raketu zamířilo dvouhlavňové blasterové dělo a rozstřílelo jí. Z velkého reproduktoru se přikázalo droidům, aby je odvedli do cely č.7. Droidi je tam odvedli a Mimínek s Miminkem tam šli a za 3 hodiny nato šli k soudu. Byli tam normální lidi, ale také bizarní stvoření. Soudce se jich zeptal, odkud jsou. Oni po pravdě řekli, že jsou z jiné galaxie. Soudce jim nevěřil a tak řekl, že za lhaní soudu mají bojovat proti Temné straně.
Tak Mimínek a Miminko šli k hangáru jednopilotoých stihaček. Mimínek si vybral Y-Wing a Miminko si vybralo A-Wing. Potom se dohodli na svém plánu a vyletěli. Nastavili hyperrychlost na dané souřadnice a ponořili se do hyperprostoru. Jakmile se z hyperprostoru vynořili, aktivovali zbraňové systémy a štíty naplno.
„Jsou tady 3 TIE Fighters, Miminko“, hlásil Miminku Mimínek. „Rozumím“, ozvalo se z vysílačky Miminko. Mimínek si zvolil na tuto chvíli iontový kanon a Miminko si dalo lasery. Už viděli ty 3 TIE Fighters, jak se na ně řítí a střílí. Miminko začalo střílet a zničilo 2 TIE Fighters. Miminko ale samo také utrpělo značné ztráty. Dostalo několik laserů a chyběla už jen dvojice laserů, aby Miminko bylo mrtvé a jeho stihačka rozstřílená. Mimínek Miminko zachránil. Začal střílet do poslední TIE Fighters iontovým kaňonem a přemohl jí. Vnořili se hyperprostoru a zrovna letěli kolem jiné supernovy, když vybuchla. Upadli do bezvědomí a když se probrali, už vstupovali do atmosféry Země. Dali do půjčovny raketu jako náhradu za zničenou raketu A-Wing a Y-Wing a šli domů.
KONEC

4.5.2004

Jak se Mimínek a Miminko dostali do počítačového světa

Jednou se Mimínek a Miminko chtěli podívat, jak to v/e/ jejich počítači vypadá. Tak šli za kouzelníkem. Kouzelník řekl, že to nebude snadné, ale že to pro ně udělá. Řekl kouzelnou formuli a náhle Mimínek s Miminkem zmizeli. Zmenšil je na velikost asi 1000 nanometrů, a tu se ocitli ve svém počítači. Nepřetržitě tam na drátech velikou rychlostí přeebíhaly energetické informace. Mimínek na ně hodil prachovou částici, kterou zrovna chytil. Když se dotkla energetické informace, vypařila se. Všude viděli spoustu malilinkatých kuliček, ze kterých byli i oni. Tak šli a šli, až se dostali k velké, kulové a zářící energii. Ta Mimínka a Miminko stáhla do sebe a najednou se ocitli u kouzelníka. Ten je oprášil, a Mimínek s Miminkem šli domů. Protože už věděli, jak to tam vypadá.
KONEC

17.7.2004
Jednou miminčí americký prezident Bušík Mimas rozhodl, že on si bude hrát s afgánským miminčím teroristíkem Usmámou Ban Loudilem. Tak vyslal své vojsko, ať ho přivedou, aby si s ním mohl hrát. Ale strejda Usmámy Ban Loudila dal svému synovci měsíční domácí vězení.
Usmáma dal Bušíkovi vzkaz tím, že nechal svou partu zbořit 2 Bušíkovy věže. Bušík se naštval a začal verbovat chlapy na vojnu. Šel tam i Mimínek a Miminko se taky přihlásilo. Dali je k tankistům. Miminko bylo řidič. Mimínek byl v dělové věži a jeden sympatický černoch nahoře u kulometu. Rozjeli se Irákem a černoch nahoře musel pořád ostřelovat davy povstalců. Mimínek měl zase problém s tím, že se mu na dělo zavěšovala mládež a chtěla mu dělo urvat. Miminko mělo zase dost práce, aby někoho tankem nepřejelo. Ale přes všechny obtíže dojeli až k domu, kde byl veliký nápis, že tady bydlí Usmáma Ban Loudil. Mimínek zaťukal dělem na dveře a Usmáma otevřel a černoch na něj zavolal: „Honem, nastup si“. Usmáma si radostně naskočil a frčeli za Bušíkem. Když dorazili, hned šli Bushík a Usmáma na pískoviště. Mimínek, Miminko i černoch dostali balvan čokolády za odměnu. Potom šli spát.
KONEC

Jak se Mimínek a Miminko zapojili do války v Iráku

22.2.2005

Miminko, Mimínek a jaderná bomba

Jednou přišel za Mimínkem a Miminkem prezident Klaus. Řekl jim: – Dobrý den. Musíme si u ostatních zemí vytvořit respekt. Proto jsem nařídil sehnat dostatek plutonia a uranu na výrobu atomovky. Proto jsem našel speciálním radarem pod vaším domem hodně ložisek plutonia a uranu. Proto vám chci nabídnout, že budete těžit vy. Odměna je kamion sladkostí. Berete nabídku? Miminko a Mimínek svorně odpověděli: – To beremééé!!! Klaus se rozloučil a odešel.
Miminko a Mimínek si hned opatřili bagr a sítko. Za den neustálé práce vytěžili 2 kg uranu a 3 kg plutonia. Druhý den šli Miminko a Mimínek těžit, ale rozbilo se jim sítko! Tak se vydali pro nové, ale pak se jim rozbil plastový bagřík, který koupili v Mimínkově. Na tak velké cestování nebyli připraveni, a tak jenom seděli jako hromádky neštěstí doma se svěšenou hlavou. Ale netušili, že je Klaus furt pozoruje dalekohledem, kdyby něco potřebovali. Tak když viděl, že se jim oba nástroje rozbily, tak si našel na mapě Mimínkov a poslal tam své poskoky. Poskoci to poslali přímo z Mimínkova potrubní poštou přesně do domu Mimínkových. Miminko i Mimínek se přihnali a otevřeli ?střelu?. Jásali a hned těžili a těžili, až dotěžili. Hned je navštívil Klaus a každému dal za to medaili Bílého lva za vykonané služby pro vlast. Miminko a Mimínek byli na sebe hrdí a opravili si domeček.
A bydleli a bydleli až do další příhody!

23.3.2005
Bulánek – vyšší forma života, někdy označována zkratkou
E.A.P. /extrémně agresivní polštář/.

Jednou přišel Mimínek za Miminkem a řekl: – Zdá se mi a obávám se, Miminko, že se nám tady usídlila bulánčí havěť. Pořád za sebou slyším ten charakteristický vražedný chechot Bulánků. Když se otočím, nikoho nevidím a chechot stejně stále neustává. Miminko odpovědělo: – Ba jo, taky mám furt husí kůži. Musíme s tím už opravdu něco udělat. Tohle je už hodně nebezpečné stadium. Miminko objednalo knihu Bulánčí havěť od Srabíka Velkého. Miminko a Mimínek se vydali na nákupy. Koupili si dvoje M-29, jednu brokovnici, dva kulomety AK-47, 3 granáty F-1 a jednu pancéřovku RPG-5. Potom také najali bodyguarda se ?sapíkem? a ?bambitkou?. Šli domů a tam se připravili. Miminko šlo potom do svého pokoje vystaveno nečekané hrozbě. Ozval se výstřel a kulka se zaryla do zdi vedle Miminka. Miminko bleskově zareagovalo a na prozrazeného Bulánka poslalo kulku, která se mu zaryla přesně do srdce. Bulík upustil svou zbraň, chytil se za ránu a spadl na zem, kde se kolem něho vytvořila loužička krve a peří. Miminko si šlo pro kulomet a zásobní zásobník. Mimínek šel zatím do sklepa, kde ho přepadla 3-členná banda Bulánků a Mimínek to schytal jen jednou kulkou do boku. Bodyguard kulku vyňal a ránu ošetřil a zašil. Řekl: – Máte štěstí, pane Mimínku, není to nic vážného. Počítám, že jich tady bude asi tak jenom 25. Teď už jich
zbejvá ?jen? 21. Miminko se šlo podívat na půdu a když tam objevilo 6-člennou skupinu Bulánků, tak tam hodilo 2 granáty F-1-čky. Miminko seskočilo právě včas. Domem otřásly dvě silné exploze a pak už se jen snášelo opálené zkrvavené peří z půdy. Bodyguard podotkl: – Teď už jich zbejvá jenom 15, jestli správně počítám. Mimínek se šel podívat na balkón a najednou byla na balkón zahájena prudká palba zezdola a z protější kůlny. Mimínek vzal RPG-7ičku a vystřelil na kůlnu. Kůlna se rozletěla a s ní se rozletěli i 2 Bulánci. Pak vzal poslední F-1čku a hodil jí pod balkón. Nastala exploze a další 3 Bulánci byli na onom světě. Bodyguard: – Deset? To zmáknem! Ale to neměl říkat, protože z kouta zasvištěla kulka a proťala mu hlavu skrz naskrz. Mimínek vzal brokovnici, vykopl Bulíkovi snajperku a brokovnicí ho proměnil na hnusnou sračku. Šel na balkón, ale ještě než na něj vkročil, zasáhla balkón střela z raketometu a balkón byl fuč. Mimínek vzal okamžitě bulánčí snajperku a požádal Miminko, ať ho kreje střelbou z kulometu. Miminko krylo výtečně a dokonce zasáhlo 3 Bulánky. Konečně našel Mimínek raketometčíka, zaměřil ho a zastřelil. ? Už jen 5 Bulíků, řeklo nadšeně Miminko. Vtom přilétly 3 kulky a zaryly se Miminku do břicha. Miminko spadlo na zem, ale žilo. Mimínek odvlekl Miminko do bezpečí a vzal si kulomet, s nímž vzápětí skolil 4 Bulánky. Najednou se objevil boss. Byl tlustší a měl neprůstřelnou vestu. Mimínek nabil RPG-5 a zamířil na bosse. Vyletěla raketa a bossovo tělo roztrhala. Vrátil se k Miminku a vyndal kulky. Ránu ošetřil a zašil. Potom byl důstojný pohřeb bodyguarda. Již více se u Mimínkových bulánčí havěť neukázala.
KONEC

Miminko, Mimínek a bulánčí havěť

5.9.2005
Jednou Miminko a Mimínek seděli za stolem a zadumaně hleděli do novin The Baby Times na stránku s inzeráty. Již pátý den marně hledali práci. Ani dnes tam však nic nenašli. Prozatím dělali brigádu jako roznašeči novin. Náhle zazvonil telefon. Miminko se k němu vrhlo a zvedlo ho. Miminko nejdřív strnulo překvapením, ale hned se vzchopilo a potom už jen řeklo: – Ano, ano. Jsme tedy domluvení. Ano. Budem tam. Nashledanou. Mimínek jen napjatě poslouchal. Miminko se na něj obrátilo se širokým škodolibým šklebem. ? Vyhoď ty noviny, Mimínku, už je nebudem potřebovat, ode dneška pracujem jako kurýři.
Mimínek a Miminko seděli v malém dopravním letadle. Mělo cenný náklad: prototyp nového křemíkového laseru a 500 listů elektronického papíru. Měli to dopravit do přísně tajného tenoristického spolku Ou Jejda. To byl jejich první /a poslední, ale oni to nevěděj, takže ?Pšššt!?/ úkol. Nastartovali a vzlétli. Ale cestou se jim ulomila vyrovnávací vrtule a zřítili se do hor. Když se probrali, leželi ve křeslech doma a na stolku před nimi byla obálka. Otevřeli jí. Uvnitř byl lístek a peníze. Na lístku bylo: MISSION FAILED, kamarádi. Peníze dávám taky?Od té doby zase museli hledat v novinách. I z neúspěchu je přeci jenom něco dobrého. Peníze pro Mimínky.

Jak Miminko a Mimínek měli letadlo

KONEC

9.9.2005
Jednou Mimínek a Miminko seděli nad novinami.V jednu chvíli zahlédli zprávu, že na světě je už jenom 100 barelů nafty.Oba tou zprávou na hodinu ochrnuli.Když se zase po hodině vzpamatovali,umanuli si,že si musí každej z nich koupit 1 barel.Takže musí dohromady koupit v autoservisu 2 barely.Když tam však přišli,zjistili,že mají jenom na 1 barel.Tak si ho koupili napůl.Ale oba ho chtěli mít jen pro sebe,sebe a jenom sebe .Tak začaly všechny rozepře.Nejdřív se jenom hádali.Jednou už však Miminku povolil (jinak vždy tak neochvějně pevný) uzlík na nervech.Rozpřáhlo se a vrazilo Mimínkovi takovou silou pěstí do břicha,že odletěl několik metrů daleko (cestou se ještě pomlátil o předměty a pár jich povalil) a upadl do lehkého bezvědomí.Miminko vzalo pytel,do něho dalo barel,a šlo do svého tajného úkrytu.Mimínek se mezitím probral,modřiny si obvázal a utřel krev ze předmětů.Chtěl se pomstít a hlavně mít celej,celej,celičkej barel jen a jen pro sebe.Oba byli zaslepení láskou k ropě tak,že by se navzájem i zamordovali.Mimínek si vzal granát a pistoli a šel za Miminkem.Miminko si sice myslelo,že Mimínek jeho skrýš nezná,ale v tom se hluboce mýlilo.Mimínek už dokonce nějaký ten den Miminko tajně špehoval a vypozoroval také,že Miminko má pletky z nějakým tajemným mimínkem M.Věděl tedy velmi dobře,kde má Miminko svůj úkryt.V jednom křoví na okraji Mimoušova.Zvenku vypadalo nehostinně,ale seshora se do něj dalo vlézt,protože uvnitř byl velký prostor.Miminko si s ním asi zase sjednalo schůzku,protože Mimínek slyšel hlasy dva.Nemýlil se.Seděli tam a koketovali o blbostech.Mimínkovi se před očima objevila rudá mlha hned,jak barel uviděl.Ovládal ho vztek.Hodil tam granát a střílel do křoví s tím,že někoho trefí.Když vystřílel zásobník,ozvala se ohlušující rána.Granát vybuchl.Šel se tam podívat,ale ti dva byli tatam.Našel však krvavou stopu.Zřejmě jednoho z nich postřelil.Mimínek se ihned po těch stopách vydal.Když zašel za roh nedalekého domu,uviděl mimínka M,jak drží Miminko v náručí a pokouší se,aby se probralo.Vběhl za ním a klepnul ho bambitkou bez nábojů do zátylku.Tajemný M okamžitě padnul k zemi.Vzal Miminko a odvlekl ho.Miminko se probralo v jejich vinném sklípku.Hned na stole uvidělo sadu mučicích nástrojů,kterou Mimínek zakoupil nedávno v obchodě se žertovnými věcmi na rohu.Miminku ale tentokrát nepřipadala vůbec žertovná ani vtipná.Vtom do sklepa vstoupil Mimínek.Popadl gumové kladívko s tupými gumovými ostny,praštil Miminko přes hlavu a ďábelsky se zachechtal.Miminko se zamračilo a řeklo:- Co chceš,Mimínku?. Mimínek odpověděl:-Ty víš dobře,co chci?!, zakřenil se Mimínek.-Já nevím, zapíralo.Mimínek se rozmáchl a uhodil gumovým kladívkem Miminko znovu: -Ten barel přece? -Je pořád v tom křoví a teď mě pust,už musím. -Mimínek si neuvědomil možnosti Miminka a bezhlavě ho pustil.Miminko ihned odešlo.Mimínek si však svou chybu uvědomil až za minutu.Hned se ke křoví rozběhl.Bylo už však příliš pozdě.V sudu už dohoříval zbytek nafty.Mimínek šel sklíčeně domů a tam si četl noviny.Pohled mu sjel na kolonku ŠOUFEK DNE a pod tím byl nadpis:NA SVĚTĚ JE UŽ JEN 100 BARELŮ NAFTY.Mimínek ihned zatelefonoval Miminku,že to s tou naftou byl jen šoufek v novinách.Miminko se mu za nervy a uzlíka omluvilo a zase se nastěhovalo k Mimínkovi.

Jak Mimínek a Miminko mezi sebou válčili o ropu

KONEC

15.11.2005
Jednou v neděli si Miminko s Mimínkem chtěli pořádně zahrát na jejich počítači.Miminko navrhlo Bulánky a tak Mimínek souhlasil.Tak zapnuli počítač a Bulánky spustili.Miminko se pojmenovalo DJ Coconut a Mimínek si napsal jméno DJ Robie Zombie.Teď přišla řada na výběr barvy, Miminko si vybralo modrou a Mimínek červenou.Pak si navolili volby na 100 životů a všechny zbraně, zvolili si level Exitus (?To bude maso, Mimínku!?), přislíbili si parťáctví a klikli na start.Před nimi se objevila louka, na které byl otevřený hrob, kameny za které se dalo schovat, ostrůvek, na který se dalo jít jedině přes lávku, pár keříků
a Bulánek-zombie se samopalem, kterej mířil na Miminko!Miminko bleskurychle zareagovalo a zastřelilo ho.Bulánek se rozprskl jako když ho střelí raketometem.?Ten musel bejt už hodně shnilej, Miminko, už ho máme z krku, takovej chabej level jenom jeden zombík?.?, řekl Mimínek. ?Neříkej hop, dokud nepřeskočíš!?, zakřičelo Miminko a poslalo dalšího na to místo, odkud přišel.(?Jak chceš taky přeskočit nekonečno zombíků??, napomenulo se.)Vtom v zámku zachrastily klíče a Miminko a Mimínek, tak jak byli vycvičeni, ve zlomku vteřiny vypnuli počítač a běželi spát?.

Jak si Miminko a Mimínek hráli na počítači

KONEC

27.11.2005Jednou si Miminko a Mimínek zašli na svoje oblíbené pivo Babys Brain Beer do nedaleké hospůdky Winchester. Byla to opravdu bytelná hospůdka, něco na způsob atomového krytu. Bylo to nejbezpečnější místo v celém městečku San Koňaros. Tak když už byli nalitý tak, že padali ze židlí, tak je pan majitel Boby Deal vyhostil. Šli tedy domů a cestou si několikrát přezpívali zkomolenou část jejich oblíbené národní písně. Kdyby neměli opici, tak by si na náměstí jistě všimli několika podivných lidí, kteří se pohybovali celkem kymácivou chůzí. Ale to ještě netušili, že doma je čeká šok. Velkej. Když totiž došli k sobě na dvorek, tak tam byla taková podivná holka. Pořád se pokoušela Mimínka kousnout nebo škrábnout. Mimínko do ní strčilo a ona se nabodla na sloupek. Miminko a Mimínka hned opice přešla a teď byli ze šoku celí vystřízlivělí. A teď se opravdu lekli. Ta holka se za pomoci rukou a nohou začala vertikálně zvedat ze sloupku a když se zvedla, měla v břichu díru velkou jako jeho obvod. Teď jim to teprve došlo: JE-TO ZOMBIE! Miminko vzalo baseballovou pálku a vší silou jí praštilo holku-zombie do hlavy. Ochromila. Vešli do domu a zamkli se. Pustili si televizi. ?Hlásí se zpravodaj eLTéeL DVJE Gosi Pako. V oblasti San Koňaros propukla epidemie dosud neznámé choroby. Postižení kousají a to je způsob šíření. JE TO KLETBA ZOMBIES! SAN KOŇAROS VOLÁ O POMOC!!! S NAKAŽENÝMI SE NEDOPORUČUJE BÝT! MUSÍ SE OCHROMIT MOZEK!? ?A sakra!?, řekl Mimínek. ?Musíme do hospody Winchester.? Tak se zvedli a šli. Před hospodou byla ale vysoká koncentrace zombíků. Tak estou odpozorovali jejich chůzi a výraz, aby mohli projít. Všechno klapalo jen do té chvíle, než Mimínkovi dupl na nohu nějakej zombík. Mimínek vykřikl bolestí, ale v příštím okamžiku si uvědomil situaci. Mimínko a Mimínek ztuhli, všichni zombíci se na ně otočili a pak se svým kolíbavým krokem začali přibližovat a vztahovat k nim ruce. Mimínko a Mimínek začali mlátit zombíky do hlav hlava nehlava, až před nimi ležela hromada zneškodněných. ?Takhle tady zůstat dlouho nemůžeme, Mimínku!?, naléhalo Miminko. A byla to pravda. Tak tedy rychle zaběhli dovnitř, ručně zavřeli mohutná železobetonová vrata a otočili velkým kolem. Smůla ale byla, že ta hospůdka měla obyčejná skleněná okna. Jakmile se do nich zombíci opřeli, vysypala se. Nad pultem visely dvě pušky a tak z nich ještě vypálili několik ran na přibližující se zombie a pak se zabarikádovali dole ve skladu. Byl tam výtah na zboží a tak se na něj posadili a vyvezli. Jakmile vylezli s výtahem na povrch, ušli několik desítek metrů a najednou je ze všech stran začali obkličovat zombie. ?Alláh akbar tarabach!?, proneslo Miminko zkomolenou část jedné muslimské modlitby. Miminko a Mimínek se začali loučit se životem. Najednou přijely auta americké armády a začaly zombíky likvidovat. Miminko a Mimínek byli ZACHRÁNĚNI!!!

PROLOG: Inspirace z filmu The Down Of The Death/Soumrak mrtvých/

Miminko, Mimínek a kletba jménem zombies

KONEC

10.10.2006

Miminko, Mimínek a vzpoura

Jednou si Miminko a Mimínek zakoupili letenky na ostrov Lážo Plážo. Jeli tak jenom tak, aby si odpočinuli a užili si dovolenou. Tak odletěli a když přistávali, tak je uvítal jim přidělený otrok, který jim odnesl jejich zavazadla do pronajaté vily. Bylo všeobecně známo, že na ostrově je v rozkvětu rodinná firma Muka Dela & syn, která zotročuje otroky a chytá nové otroky, aby je zotročila. S jejich pomocí si vytvořila obrovské impérium, které má dost otroků i nato, aby si podpořila výdělky a turistický ruch. A to tím způsobem, že na každé dva turisty dává jednoho osobního otroka. Taky otroky využívá v dolech a kamenolomech nebo k experimentálním pokusům na DNA vytvořit čtyřrukého pracovitého a poslušného otrockého mutanta.
Miminko a Mimínek šli k domu a Miminko mělo divný pocit, ale řeklo si, že se jim nemůže nic stát. Chyba lávky. Jen tam vešli, obsypalo je ozbrojené hejno gorilo-rambo-lidí. Miminko s Mimínkem se ale nikdy jen tak tak nevzdají. Vzali si s sebou každý maličký revolver a teď se jim to hodilo, tak začali střílet všude kolem sebe. A najednou jako na potvůrku se síní rozlehlo cvakání prázdných kohoutků. Miminko a Mimínek si najednou uvědomili situaci, a tak zkusili se nenápadně vytratit. Bohužel, gorilo-rambo-lidem se z vakua v prostoru, kde obyčejně sídlí mozek, vytvořil náznak primitivního pramyšlení a tak Miminko a Mimínka chytli, svázali a odnesli do kobky pro otroky číslo 02298025/1-1-2-3-5-8-13-21. Sedělo tam asi 19 otroků, kteří se dívali na hypnotizující obraz na devatenáctipalcové plazmě. Jejich příchodu si ani nevšimli a dál se dívali na obrazovku. Až na jednoho. Hned se k nim dolopotil. Jmenoval se Raša Pašilov. Dostal se sem jako reportér tisku Kriticky Hospodárný Bulvár /K.H.B./. V přestrojení za otroka dokumentoval donebevolající bezpráví v této korporaci. Chtěl bojovat za pravdu a právo. Chtěl ji uveřejnit a zničit Impérium. Tomu Společnost chtěla zabránit, tak pokládala za nejlepší řešení ho takhle odstranit. Jenže Raša je vlastenec, a proto bude za vlast a pravdu trpět. Chtěli z něho také udělat otroka pomocí obrazovky, ale Raša by se tam nikdy nepodíval. Čekal na chvíli, na tuhle chvíli. Měl dokonale promyšlený plán VZPOURY! Vysvětlil Mimínkovi a Miminku všechno do detailů. Mohli začít! Každá kobka měla své řídící místo. Obrázky na plazmách jdou kupředu a tak otroky zhypnotizovávájí. Když to však půjde pozpátku, bude to otroky odhypnotizovávat a tak bude odpor na světě. Mimínko se proplížilo za hlídače a účinným chvatem ho zpacifikovalo. Vešlo do komůrky a nastavilo film, aby běžel opačným směrem. Za minutu byli všichni v kobce odhypnotizováni. Mimínek jim vysvětli, co se s nimi stalo, následně jim předložil plán a už to frčelo. Za 15 minut sestavili účinnou armádu a pokračovali. Všechno šlo jako po másle. Netrvalo to ovšem dlouho. Všude byly kamery a tak se armádě Mimínka, Miminka a Raši postavila do cesty skupinka ozbrojených hlídačů. Miminkovská armáda se na ně vrhla. Hlídači začali pálit. Miminkovská armáda zvítězila, ovšem ztráty byly obrovské. Zbytky armády si rozdělily zbraně a postupovaly. Po cestě ještě osvobodili několik kobek, aby vykompenzovali ztráty. Už brzy měli přes 11000 stoupenců a vrhli se proto na střed organizace. Do cesty se jim postavila armáda strážců. Započal obrovský boj. Strážců ale bylo víc a tak bylo o výsledek postaráno. Zůstali jen Miminko, Mímínek a Raša. Zbývající strážci je dokopali před šéfa organizace. Šéf jenom řekl: „Odkliďte to někam!“ a hned ty tři odváděli do jiného sálu a nechali je tam o samotě. Shodou šťastných náhod to byl řídící kout a tak Mimínek jen zatáhl za správnou páku a dělal jakože nic. Za minutu se ozvala siréna a všichni začali panikařit a za chvíli se dovnitř drali osvobození otroci. Ta páčka určovala směr chodu toho hypnotizujícícho filmu. – Za pár dnů už stálo celé impérium před soudem.
Šéf a spousty dalších byli odsouzeni na doživotí a Impérium se rozpadlo. Raša se stal šéfredaktorem těch novin a Miminko a Mimínek se vrátili domů.

Pája Šimůnková

Jak se Miminko stalo královnou světa a Mimínek rockovým zpěvákem

Jednou si Miminko v Mimínkově došlo do trafiky pro noviny. Vidělo i nový obrázkový časopis, tak ho koupilo pro Mimínka, aby si ho mohl prohlížet. Doma si Miminko s Mimínkem četli a Miminko vykřiklo: ?Už to mám! Jsme takoví zapadlí, nikdo nás nezná, uděláme díru do světa!?, hulákalo jak na lesy a ukázalo Mimínkovi přihlášku do nové supersoutěže Miminkoland hledá Mimistar. Soutěžit se mohlo od 16 měsíců, a to Mimínkovi už bylo. Tak se přihlásil, šel na konkurs a dostal se do nejlepší padesátky. Když Mimínek zpíval s devíti dalšími zpěváky /miminy/, o jeho osudu rozhodovali pouze diváci a Miminko posílalo mobilem hlasy ostošest. Nakonec Mimínek postoupil s pětasedmdesáti procenty hlasů od všech diváků. Ve finálové pětce se Mimínek cítil nejlépe. Mimínek postupoval a postupoval, až se dostal do finálové dvojky?

   Mimínek po celou dobu koncertů bydlel v hotelu v hlavním městě Miminkolandu ? v Callacalu. Tak se Mimínko vydalo za svou sestřenicí do Pupkova, což bylo hodně blízko Callacala. Sestřenice Mimina byla ráda, že Miminko po dlouhé době vidí a druhý den vyšla s Miminkem do toho velkoměsta. Mimina chtěla zajít na vykládání karet, aby znala svou budoucnost, a to si ani rozhazovačné Miminko nenechalo ujít. Kartářka mu předpověděla, že brzy vydělá moc peněz a bude světově uznávanou osobou. Miminko si její výklad nevzalo k srdci a žilo si dál. Miminek se ještě téhož dne stal první Mimistar a tím získal i tři miliony miminčích zlaťáků a vydání desky. Miminko si ten den vsadilo do loterie a vyhrálo dvě stě milionů. Tak se obě dvě Mimina stala milionáři v jeden den. Mimínek trávil svůj čas jen v Callacalu na autogramiádách a v nahrávacím studiu. Miminko si nevědělo rady, co s penězi, najalo si proto svého manažera a finančního poradce a ti mu řekli, ať se pokusí podnikat. Zanedlouho Miminko založilo Ufobanku a síť Ufobutiků. Miminko bylo čím dál bohatší. O sílícím bohatství Miminka se sozvěděl i princ ze sousední země, Kakraholt. Růžové království nutně potřebovalo nového krále. Miminko bylo nejen bohaté, krásné, ale i urozené a vtipu mělo za tři. Kakraholt by právě takovouhle chytrou manželku potřeboval, byl to totiž tak hloupý princ, že si ho dobíralo každé malé děcko. Jinak byl Kakraholt velice dobromyslný a laskavý. Nejdřív kakraholt pozval Miminko do Růžového království a zanedlouho se konala obrovská svatba, na kterou přišel i Mimínek a zazpíval se svou novou rockovou kapelou Rockskífor.

   Kartářka nelhala, pomyslelo si Miminko, a zjistilo si její bankovní účet, číslo a tak a poslalo kartářce milion zlaťáků. Mimínek vydal superdesku a stal se nejoblíbenějším v Miminkolandu. Každá sláva jednou pomine, a tak se stalo, že pominula sláva jak Mimínka, tak jeho desky. Nakonec se převlékl za podkoního a šel sloužit na zámek do Růžového království. Miminko ho hned nepoznalo, ale zakrátko se dovtípilo, že si Mimínek jen na podkoního hraje, neuměl totiž ani vyhřebelcovat koně. Miminko si nechalo ?podkoního?zavolat a na slavnostním galavečeru, který s Kakraholtem uspořádalo, odhalilo svého pohřešovaného bratra. Mimínek dostal od Kakraholta a Miminka luxusní vilu a sluhy a komorné. Nevěděl, co by dělal, tak si zašel do trafiky v Růžově pro noviny. Byla tam pozvánka na casting do nového filmu s Makrelem Korelem. Bylo to daleko, potřeboval by nové fáro. Miminko mu bez okolků koupilo novýho Fiata a už si to Mimínek pelášil na ten casting. Mimínek čekal celý týden na dopis, jestli ho vzali, nebo ne, nakonec ho vzali do vedlejší role souseda, který nikdy neodhaluje tvář. Mimínek sice hrál asi jenom dvacet minut, ale vydělal asi milion zlaťáků. Najednou se začal objevovat na titulních stranách všech časopisů a novin a tato sláva nepřestávala sílit.

   Kakraholt chtěl udělat Miminku radost, přihlásil ji tedy do soutěže o královnu miss, netušil ale, že je to soutěž krásy??Ty můj hlupáčku?, řeklo s povzdychem Miminko a hloupoučkého Kakraholta poučilo. Zakrátko se však konala světová soutěž o nejlepší královnu světa. Miminko nelenilo a přihlásilo se. Ten den ještě jelo do Miminkolandu zkontrolovat a otevřít novou pobočku Ufobanky.

   Soutěž o královnu světa nebyla jednoduchá. Miminko muselo obhajovat svoji podnikavost a postoj k lidem před dalšími stodvaceti královnami. Na finálový večer se dívala téměř šestina celého světa.

   Moderátor Papan Karta vyhlásil Miminko královnou světa!!! A tak se Miminko s Mimínkem objevovali na titulních stranách společně. Podle královny světa se vytvořila úplně nová móda a podle souseda nové filmy s ním v hlavní roli. Jednou přišel Mimínek za Miminkem na zámek, kde si žili spokojeně s Kakraholtem, a zeptal se Miminka: ?Baví tě ještě být na titulních stranách? Mě už ne. Měli bychom tu díru do světa zase uzavřít, co říkáš??

   Jak Mimínek řekl, tak se také stalo. V noci se Miminko s Mimínkem zabalili kufry, namastili kapsy a odjeli Mimínkovým fárem.

   Doma si Mimínek s Miminkem zatopili a udělali čaj a žili spokojeně dál beze vší slávy, kvůli které se tak natrápili.

 

KONEC

/duben 2005/

Comments are closed.

Quick Payday Loans | no credit check no fax loan | loan | No Fax Payday Loans

TOPlist